Przejdź do treści
Chłopcy
widok
stół2
izba2
Dziewczyny
Dzieci
Przejdź do stopki

Syćko gro

Treść

"Syćko Gro" 

To zespół, który został utworzony w 2015r. z inicjatywy ludzi kochających folklor i kulturę Podhala. Grupa działa przy Związku Podhalan oddział Maniowy, którego obecnym prezesem jest Grzegorz Grywalski. Cechą zespołu jest autentyczność, naturalność oraz przywiązanie do tradycji.  Priorytetem jest kultywowanie góralskiej tradycji, tańca, śpiewu i muzyki.  Zespołowi towarzyszą muzykanci w składzie: Andrzej Budz, Tomasz Bodziarczyk, Artur Majerczak, Paweł Piątek, Marek Piątek oraz Jan Bednarczyk. 

Zespół występuje na licznych festynach i imprezach społecznych organizowanych przez Gminę Czorsztyn.

W maju 2017 roku grupa śpiewacza brała udział w "14 Papieskiej Majówce na Bachledówce” zdobywając 1-sze miejsce w kategorii dorosłych.

Kolejnym i bardzo wysokim osiągnięciem zespołu było zajęcie 1-szego miejsca na ogólnopolskim festiwalu folkloru polskiego „51 Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej. W konkursie śpiewu grupowego brało udział 29 grup z całej Polski. Grupa śpiewacza w składzie: Barbara Kutyła, Jadwiga Bielin, Agnieszka Janczy i Monika Pala zaprezentowały bardzo wysoki poziom plasując się na pierwszym miejscu. Był to dla dziewczyn pierwszy tak prestiżowy konkurs, który od razu przyniósł wielki sukces.

W styczniu 2018 roku Kobieca grupa śpiewacza brała również udział w corocznym konkursie „Muzykowanie na Duchową Nutę” w Czarnym Dunajcu. Celem muzykowania jest propagowanie muzyki góralskiej, a w szczególności twórczości muzycznej słynnego muzykanta podhalańskiego Andrzeja Knapczyka - Ducha z Cichego Wielkiego.

Grupa odniosła kolejny sukces i zajęła 3-cie miejsce w kategorii grupy śpiewaczej dorosłej.

16859