Przejdź do treści
Chłopcy
widok
stół2
izba2
Dziewczyny
Dzieci
Przejdź do stopki

Sromowce Wyżne

Treść

Koło Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych powstało w 1983 roku. Obecnie przewodniczącą koła jest pani Stanisława Krupa, która jest z nim związana niemal od samego początku. Zastępcą przewodniczącej jest pani Irena Janczy, a członkiem zarządu - Mirosława Niemiec. Panie z Koła Gospodyń biorą udział w licznych imprezach, festynach i dożynkach. W trakcie uroczystości prezentują wykonywane przez siebie chodniki, serwetki i haftowane obrusy. Co roku Koło Gospodyń bierze udział w Gminnych Dożynkach prezentując przepiękne wieńce dożynkowe.

Dla seniorów organizowane są Spotkania Opłatkowe, a dla rodzin z dziećmi atrakcje sportowe, zabawy i stoiska z potrawami. Dochód z wydarzeń przeznaczony zostaje na cele szkoły. Koło Gospodyń Wiejskich w Sromowcach Wyżnych może pochwalić się tradycyjnymi potrawami oraz herbatą z pienińskich ziół. Sromowskie dania są zawsze dumnie prezentowane na konkursach Potraw Regionalnych. Koło Gospodyń Wiejskich jest opiekunem i gospodarzem Izby Regionalnej, w której mieści się ich siedziba. Można tam dotknąć żywego rzemiosła, uczestnicząc w warsztatach tkackich, hafciarskich lub kulinarnych prowadzonych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy oraz gości odwiedzających Gminę Czorsztyn. W kwietniu 2020 roku Izba Regionalna oraz Koło Gospodyń zostało przyjęte w poczet członków Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”

Zarząd KGW w Sromowcach Wyżnych tworzą:

  • Przewodnicząca- Stanisława Krupa
  • Zastępca- Irena Janczy
  • Członek zarządu- Mirosława Niemiec

Pozostałe członkinie: Stanisława Janczy, Anna Dębska, Maria Janczy, Anna Dębska, Anna Kowalczyk, Irena Kowalczyk, Barbara Pierwoła.

adres strony internetowej: https://kgw.sromowce.pl
16859