Przejdź do treści
Chłopcy
widok
stół2
izba2
Dziewczyny
Dzieci
Przejdź do stopki

Podsumowanie drugiego tygodnia ferii zimowych w Gminie Czorsztyn!

Podsumowanie drugiego tygodnia ferii zimowych w Gminie Czorsztyn!

Treść

W dniach 6 - 10 lutego 2023 r. w Domu Kultury w Maniowach odbywał się szereg warsztatów do dzieci i młodzieży korzystających z ferii zimowych. Zajęcia zorganizowane były przez Centrum Kultury Gminy Czorsztyn i odbywały się według następującego harmonogramu:

6 lutego - warsztaty fotograficzne, tak jak w ubiegłym tygodniu, głównym celem było przekazanie uczniom jak prawidłowo fotografować, na co szczególnie zwracać uwagę i jak kadrować, by zarówno zdjęcia z aparatu jak i telefonu było efektowne. Młodzież poznała tajniki fotografii, które później wykorzystali w praktyce. Mogli przygotować własną kompozycję z przygotowanych materiałów a następnie ją sfotografować. Wykonywane zdjęcia na bieżąco były omawiane. Powstało mnóstwo pięknych ujęć!

7 lutego - warsztaty rzeźbiarstwa, młodzież zapoznała się z tematem rzeźby oraz płaskorzeźby i została zachęcona do samodzielnego wykonania własnego, małego dzieła w szarym mydle - starego górala. Celem zajęć było przekazanie uczniom jak rzeźbić, jak prawidłowo posługiwać się narzędziami oraz na co szczególnie zwracać uwagę by rzeźba wyglądała realistycznie. Młodzież, przy pomocy instruktora wykonała bardzo staranne rzeźby, które mogła zabrać ze sobą do domu.

8 lutego - warsztaty z zakresu architektury, których głównym celem zajęć było pobudzenie kreatywności, poznanie tajników rysunku, projektowania i nauka zastosowania tych umiejętności na co dzień. Nie zabrakło części teoretycznej oraz szczegółowego podsumowania, dzięki któremu każdy uczeń mógł zaprezentować swoje dzieło. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać projekt pokoju z wykorzystaniem malunków, wyklejania, brył przestrzennych oraz różnego rodzaju materiałów plastycznych i technicznych.

9 lutego - warsztaty ceramiki, podczas których uczniowie z zaciekawieniem słuchali Pani prowadzącej i wykonywali własnoręcznie małe rękodzieła. Młodzież miała za zadanie wykonać rzeźbę z miękkiej gliny, którą następnie dekorowali według własnych upodobań. Miały możliwość skorzystać z wielu materiałów, pieczątek, foremek i zdobień. Gotowe prace zostaną wypieczone i wręczone dzieciom, które je wykonały.

10 lutego - warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie wraz z prowadzącymi przygotowywali pyszne moskole, gofry, racuchy i kakao. Warsztaty przeprowadzone zostały przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowach. Panie przekazywały dzieciom swoją wiedzę na temat gotowania oraz poinformowały uczniów, jakie składniki są niezbędne by wykonać daną potrawę.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za liczne przybycie na wszystkie zajęcia zorganizowane zarówno w Kluszkowcach jak i w Maniowach, a prowadzącym za przekazaną wiedzę i ciekawie zorganizowane zajęcia!

5389