Przejdź do treści
Chłopcy
widok
stół2
izba2
Dziewczyny
Dzieci
Przejdź do stopki

Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii zimowych w Gminie Czorsztyn!

Podsumowanie pierwszego tygodnia ferii zimowych w Gminie Czorsztyn!

Treść

W dniach 30 stycznia - 3 lutego 2023 r. w Domu Kultury w Kluszkowcach odbywał się szereg warsztatów do dzieci i młodzieży korzystających z ferii zimowych. Zajęcia zorganizowane były przez Centrum Kultury Gminy Czorsztyn i odbywały się według następującego harmonogramu:

30 stycznia - warsztaty fotograficzne, których celem było przekazanie uczestnikom jak prawidłowo fotografować, na co szczególnie zwracać uwagę i jak kadrować, by zarówno zdjęcia z aparatu jak i telefonu było efektowne. Uczniowie poznali tajniki fotografii, które później wykorzystali w praktyce. Mogli przygotować własną kompozycję z przygotowanych materiałów a następnie ją sfotografować. Wykonywane zdjęcia na bieżąco były omawiane.

31 stycznia - warsztaty rzeźbiarstwa, podczas których uczniowie poznali teorię ale również mieli możliwość samodzielnego wykonania rzeźby w szarym mydle; starego górala. Celem zajęć było przekazanie dzieciom jak rzeźbić, jak prawidłowo posługiwać się narzędziami oraz na co szczególnie zwracać uwagę by rzeźba wyglądała realistycznie.

1 lutego - warsztaty z zakresu architektury, których celem było pobudzenie kreatywności, poznanie tajników rysunku, projektowania i nauka zastosowania tych umiejętności na co dzień. Nie zabrakło części teoretycznej oraz szczegółowego podsumowania. Dzieci miały za zadanie wykonać projekt pokoju z wykorzystaniem malunków, wyklejania, brył przestrzennych oraz różnego rodzaju materiałów plastycznych i technicznych.

2 lutego - warsztaty kulinarne podczas których uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się pracy przybyłych Pań oraz razem z nimi przygotowywały pyszne smakołyki. Warsztaty przeprowadzone zostały przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich w Kluszkowcach. Panie przekazywały dzieciom swoją wiedzę na temat gotowania oraz poinformowały uczniów, jakie składniki są niezbędne by wykonać daną potrawę. Wspólnie przygotowali pyszne moskole, racuchy i naleśniki.

3 lutego - warsztaty ceramiki, podczas których uczniowie mieli za zadanie wykonać rzeźbę z miękkiej gliny, którą następnie dekorowali według własnych upodobań. Miały możliwość skorzystać z wielu materiałów, pieczątek, foremek i zdobień. Gotowe prace zostaną wypieczone i wręczone dzieciom, które je wykonały.

Serdecznie dziękujemy dzieciom za liczne przybycie na zajęcia a prowadzącym za przekazaną wiedzę i ciekawie zorganizowane zajęcia. Drugi tydzień ferii powoli dobiega końca a wraz z nim warsztaty, które tym razem odbywają się w Maniowach!

5389